רבים שואלים אותי איך אפשר לשפר את האנגלית. במיוחד בתקופה כל כך קצרה של לימוד לפסיכומטרי. אז התשובה היא די פשוטה: לקרוא כל יום ספר באנגלית.

וכן, ספר אמיתי שמחזיקים ביד, לא עיתון ולא מאמרים מהאינטרנט.
כשהתחלתי ללמוד לפסיכומטרי האנגלית שלי היתה ברמה של "בסדר", לא יותר. במהלך תקופה של שלושה חודשים קראתי שלושה ספרים והצלחתי להגיע לרמת פטור כך שלא הייתי צריך להשתתף בקורסים של אנגלית באוניברסיטה. זה מסוג הדברים שאפשר להבין רק כשחווים אותם בעצמך. קשה להסביר כמה אפשר לשפר את האנגלית מקריאה של ספרים אבל זה פשוט עובד. למעשה המוח שלנו (דוברי עברית שלא קוראים אנגלית בשוטף) לא רגיל לקריאה של אנגלית ולכן עלינו להרגיל אותו ולתת לו את התחושה של "בית" כמו שהוא מרגיש שאנו קוראים עברית. אחרי תקופה של קריאה יומיומית במשך שבועיים-שלושה תוכלו לשים לב להבדל כך שהקריאה הופכת לקולחת יותר ופשוטה יותר. חשוב להקפיד לא להשאיר את הקריאה לסוף היום כי אז אנחנו עייפים ולא מרוכזים ואף תיתכן נטייה להירדם תוך כדי הקריאה. הקפידו לקרוא בתחילת היום לפני שפותרים תרגילים או פונים לעיסוקים אחרים.

דגשים לקריאה:
1. קראו כל יום לפחות 30 דקות (אפשרי מנוחה בסופשבוע).
2. אל תפסיקו אם יש מילה שלא הבנתם. רשמו אותה בצד ותבדקו במילון בסוף הקריאה. חשוב לשמור על רצף והמשכיות (אלא אם כן המילה היא קריטית להבנה של הסיפור). גם במבחן הפסיכומטרי עצמו לא צריך להבין כל מילה ומילה כדי לענות על התשובה הנכונה.
3. מומלץ לא לקרוא לפני השינה אלא בתחילת היום.

איך בוחרים ספר:
1. ביחרו ספר בנושא שמעניין אתכם כך שיהיה לכם כיף אמיתי לקרוא אותו (מדע בדיוני, הרפתקאות, מתח ובלשות, פנטזיה, ביוגרפיה וכו').
2. השקיעו בבחירת הספר, אל תתעצלו ותיקחו את מה שיש בבית או אצל חבר. לכו לחנות ספרים או לספריה היכן שיש מגוון רחב של אפשרויות.
3. קראו את הפרק הראשון של הספר בחנות או בספריה ולא בבית. אם זה מעניין והבנתם את הכל או הרוב - מצויין. אם הרמה קשה מדי או קלה מאוד - לבחור ספר אחר.