שבועיים לפני הבחינה:
אם אתם נוהגים ללכת לישון מאוחר ולקום מאוחר זה בשבילכם - שבועיים לפני הבחינה הרגילו את עצמכם להיכנס למיטה בשעה מוקדמת מספיק (השעה בה תלכו לישון יום לפני הבחינה) וקומו בשעה המתאימה לזמן בו אתם מתכננים לקום ביום הבחינה. עליכם להרגיל את עצמכם לרמת ריכוז מירבית בשעה של הבחינה. אם לא תעשו זאת סביר שיהיה לכם קשה להירדם בשעה מוקדמת יום לפני המבחן היות ואינכם רגילים לכך.
הקפידו לעשות את הסימולציות בשעה בה אתם נבחנים - אם שעת הבחינה היא בבוקר אל תעשו את הסימולציות בצהריים או בערב. אם הבחינה מתחילה ב09:30 (לדוגמה) עשו את הסימולציות בשעה זו וקומו מספיק זמן מראש בשביל להתכונן ולהיות מרוכזים.
הגיעו למוסד הלימודים בו מתקיימת הבחינה כמה ימים לפני - אם אפשרי ואם אינכם מכירים את מוסד הלימודים בו מתקיימת הבחינה מומלץ מאוד להגיע ולראות איפה מחנים או היכן תחנת האוטובוס ואיך בדיוק מגיעים לכיתה בה אתם נבחנים. עדיף להגיע בבוקר הבחינה רגועים ושלווים ולא להילחץ ולהתברבר במציאת הכיתה.
יום לפני הבחינה:
מומלץ לא ללמוד -
על פי מחקרים למידה או תרגול (לרבות סימולציה) יום לפני גורמת לפגיעה בהכנה יותר מאשר תועלת ועדיף "לנקות את הראש".
לבצע פעילות מרגיעה - חוף הים, חיק הטבע או סרטים בסלון. כל פעילות שתגרום לרוגע ולשלווה. ניתן לבצע פעילות גופנית קלה (הליכה, שחיה) כך שתגרום לכם לישון יותר בקלות. לא לבצע פעילות שיכולה לגרום לפציעה ולא לשתות אלכוהול או להשתמש בחומרים המסכנים את רמת הריכוז.
יום הבחינה:
לא להשתמש בחומרים חדשים - קיימים בשוק כל מיני תרופות ותכשירים לשעת לחץ או להגברת הריכוז. אסור בהחלט להתנסות בפעם הראשונה ביום הבחינה היות ואיננו יודעים כיצד זה ישפיע על רמת התפקוד והריכוז שלנו. אם אתם מעוניינים לנסות תרופות עשו זאת שבוע לפחות לפני הבחינה ובחנו את ההשפעה.
להביא לבחינה -
- תעודת זהות (לא רשיון נהיגה)
- הזימון למבחן אינו חובה אך כדאי ליתר ביטחון
- עפרונות HB2 מחודדים ועם מחק בקצה (בזמן מחיקת אליפסה צריך מחק קטן ולא גדול שיכול למחוק בטעות אליפסות ליד)
- בקבוק מים (לא משקאות ממותקים או עם קפאין כי זה מזרז יצירת שתן)
- לבוש שמתאים לכל טמפרטורה - עדיפות לשכבות בשיטת ה"בצל" (אי אפשר לדעת את עוצמת המיזוג בכיתה)
- סטופר.
- משהו קטן לאכול למי שמעוניין להרגיע את הבטן (לא מוצרים מרעישים כמו שקיות במבה)
אסור להביא - סטופר מצפצף, טלפון נייד, כל חומר עזר או דפי טיוטה.
שימו לב שאין גורם שמפריע לכם - אם לדוגמה הפלורנסט מהבהב או יש רעש פנו לבוחנים שיטפלו בעניין. אל תתחילו את המבחן עם גורם מפריע. עמדו על הזכות שלכם לבצע את הבחינה בתנאים אופטימליים.
הגיעו מספיק זמן לפני התחלת הבחינה - כדי לבדוק היכן ממוקמים השירותים ולבדוק שמקום הישיבה שלכם נוח ונטול הפרעות.
בחירת מקום ישיבה - ביחרו מקום ישיבה כך שאם תצאו לשירותים לא תפריעו לנבחן אחר ואם נבחנים אחרים יצאו לשירותים שלא יפריעו לכם (עדיפות לפינה רחוקה מהדלת)
בזמן הבחינה:
לא להילחם בשאלות
- אם יש שאלה שלא יודעים זה לא נורא, העיקר לא לבזבז עליה זמן מיותר על חשבון שאלות אחרות.
כל פרק חדש הוא התחלה חדשה - אם היה לכם פרק לא טוב זה לא נורא. מה שהיה היה.
תמשיכו הלאה במלוא המרץ.
אם תלמיד או בוחן מרעישים - לבקש מהם לחדול להרעיש בלי להתבייש.