• יש לבחון האם מסגרת הלמידה אינה מתנגשת עם עבודה או מטלות ואילוצים נוספים. במידה והנכם נמצאים במסגרת של עבודה/שירות צבאי/לימודי תיכון או כל מסגרת אחרת, יש לדעת כי בעקבות החסרה של מספר שיעורים קיים סיכוי גבוה לאי השלמת חומר הלימוד ו"בריחה של הכיתה". עליכם לבדוק היטב כי קיימת אפשרות להשלים שיעורים שהחסרתם ושלא "תישארו מאחור".
  • קצב הלמידה בקורס כיתתי מוכתב על ידי המדריך ואינו מותאם באופן אישי. לעתים קצב הלימוד איטי מאוד כך שתלמידים רבים יכולים לחוש בזבוז של זמן או לחלופין מהיר מאוד בדגש על "להספיק ללמד את כל החומר" בלי דגש על הבנה ותרגול.
  • יש לשים לב למספר התלמידים בכיתה. מכוני פסיכומטרי רבים נוהגים להקטין את משמעות נקודה זו ולומר כי "תמיד המדריך נמצא בשביל לענות על שאלות". שימו לב כי במידה וקיימים מעל 20 תלמידים בכיתה יהיה קשה להשיג את תשומת לב המדריך כך שלשבת איתו על נקודות חולשה או תרגילים שלא הבנתם יהיה בעייתי לפני השיעור בגלל עומס של תלמידים או בסוף השיעור שאתם גם כך עייפים.
  • בנוסף, יש לשקול האם העלות הכלכלית הגבוהה של קורס כיתתי (הקרובה לעתים לשכר לימוד אקדמי שנתי) אכן משתלמת. אל תמהרו להשתמש בכספי הפיקדון. קל להשתמש בכספי הפיקדון כי זה "לא כסף שיוצא מהכיס" אבל אל תשכחו שעם כסף זה תוכלו לשלם על הלימודים הגבוהים באוניברסיטה או במכללה. במידה והנכם יכולים ללמוד בקורס אונליין במחיר נמוך משמעותית מקורס כיתתי ולחסוך את כספי הפיקדון ללימודים עצמם שווה ביותר לשקול את אפשרות זאת.